Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
Kontakt    

O Airspace Strategy for Poland POLFRA Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Mapa FIS

Aby ułatwić pilotom dostęp do aktualnego kształtu przestrzeni powietrznej FIR Warszawa, publikujemy uaktualnianą zgodnie z cyklem AIRAC mapę FIS. Jej nowe edycje będą dostępne w miarę wprowadzania istotnych zmian w kształcie struktur przestrzeni powietrznej.

Jest to mapa, którą przygotowaliśmy pod kątem naszego wewnętrznego użytku na FIS. Obejmuje informacje o strukturach przestrzeni powietrznej w zakresie wysokości od ziemi do FL95. Zrezygnowaliśmy z podkładu kartograficznego tak, aby czytelnie przedstawić granicie poszczególnych elementów przestrzeni i by pracujący przed wskaźnikiem radarowym informator, mógł sprawnie odczytać z niej potrzebne mu dane.
Po pewnym czasie jej użytkowania doszliśmy do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby pokazanie jej lotnikom, tak by i informator i pilot mieli pewność, że mówią o tych samych elementach przestrzeni powietrznej w takim samym ich kształcie.(ar)

Kliknij i pobierz pliki graficzne z poszczególnymi sektorami FIS i komentarz do Mapy FIS.

Zobacz poszczególe sektory mapy FIS:


Przeczytaj więcej o mapie FIS:
Więcej o mapie FIS
 
W czasie przeglądania strony internetowej pansa.pl przez Użytkowników, automatycznie zbierane są informacje dotyczące korzystania ze strony internetowej przez Użytkowników oraz ich adresy IP w oparciu o analizę logów dostępowych, np. typ przeglądarki, typ systemu operacyjnego, data i czas odwiedzin, liczba połączeń, liczba otwieranych podstron Serwisu, nazwa domeny, przeglądane treści. Dane zbierane automatycznie nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony i przetwarzane będą wyłącznie wewnętrznie w celach analitycznych i statystycznych oraz dla celów administrowania serwerem.